Warcisława do remontu – zmiany w organizacji ruchu

W środę 11 marca po porannym szczycie ruszy przebudowa ul. Warcisława na odcinkuod ul. E. Orzeszkowej do ul. Przyjaciół Żołnierza. Zgodnie z umową prace mają potrwać do końca lipca 2015. W tym czasie wystąpią duże utrudnienia w ruchu. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej.

Konsekwentnie poprawiamy komfort podróżowania do i z północnych dzielnic Szczecina – powiedział na konferencji prasowej Bogdan Jaroszewicz, zastępca prezydenta miasta. –  Nowa Warcisława będzie szersza, bezpieczniejsza i przyjazna wszystkim użytkownikom ruchu.

Nie jest to zbyt wielki kontrakt, dlatego prace potrwają tylko kilka miesięcy – mówi Bogusław Gościniak, dyrektor kontraktu firmy Energopol. – Najwięcej czasu pochłonie wymiana wszystkich instalacji podziemnych, które są umieszczone głęboko pod powierzchnią gruntu

Rozpoczęcie robót oznacza zmiany w organizacji ruchu:

Na odcinku od skrzyżowania z ul. Rapackiego do skrzyżowania z ul. Przyjaciół Żołnierza przewiduje się całkowite wyłączenie z ruchu ogólnego wszelkich pojazdów (z wyjątkiem pojazdów budowy oraz koniecznego dojazdu do kilku posesji) jak również częściowo na niektórych odcinkach także ruchu pieszego.

Umożliwiony będzie dla pojazdów ogólnych przejazd przez plac budowy (ul. Warcisława I) od strony ul. Rapackiego w drogę prowadzącą do terenów kolejowych, oraz przejazd od strony ul. Łuczniczej do parkingu i sklepu spożywczego.

W związku z powyższym zamknięciem wytyczone zostaną objazdy:

  • objazd do ul. Kołłątaja poprzez ul. Przyjaciół Żołnierza, ul. Krasińskiego, ul. Orzeszkowej,
  • dla Mieszkańców ul. Lompy, ul. Pszczelnej, i ul. Czcibora poprzez ul. Przyjaciół Żołnierza, ul. Wilczą, ul. Kułakowskiego.

W związku z objazdami i spodziewanymi zmianami natężeń ruchu drogowego na poszczególnych relacjach zmienione zostaną programy świetlne na skrzyżowaniach:

  • ul. Przyjaciół Żołnierza z ul. Księcia Warcisława I,
  • ul. Przyjaciół Żołnierza z ul. Krasińskiego,
  • ul. Orzeszkowej z ul. Kołłątaja i ul. Księcia Warcisława I sygnalizacja świetlna przełączona zostanie na program świateł żółtych migających.

Od 11.03.2015 nastąpią również zmiany w komunikacji miejskiej. Autobusy linii 69 i 523 kursować będą objazdem.

Dla autobusów jadących w kierunku Rugiańskiej (linia 69) i Wiszesława (linia 523) od przystanku „Niemcewicza” trasa przebiegać będzie ulicami: Asnyka, Kadłubka, Kołłątaja, Orzeszkowej, Krasińskiego, Przyjaciół Żołnierza do przystanku „Przyjaciół Żołnierza” i dalej bez zmian.

W przeciwnym kierunku od przystanku „Przyjaciół Żołnierza” trasa przebiegać będzie ulicami: Przyjaciół Żołnierza, Krasińskiego, Orzeszkowej, Kołłątaja do przystanku „Orzeszkowej nż” i dalej bez zmian.

Na trasie objazdu funkcjonować będą następujące przystanki:

  • „Krasińskiego Wiadukt” (w obu kierunkach, wspólne z linią 87),
  • „Łabędzia” (w obu kierunkach, wspólne z linią 87),
  • „Łabędzia” (w kierunku Rugiańskiej/Wiszesława, wspólny z linią 80).
  • dodatkowy przystanek „Łucznicza” w kierunku Rugiańskiej/Wiszesława, zlokalizowany przy ul. Przyjaciół Żołnierza przed skrzyżowaniem z ul. Warcisława.

Nie będą obsługiwane przystanki „Łucznicza” w obu kierunkach, zlokalizowane przy ul. Warcisława.

Autobusy linii 69 kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania. Autobusy linii 523 kursować będą według normalnie obowiązującego rozkładu jazdy. Ponadto, w związku z funkcjonującymi zadaniami łączonymi linii 51 i 69, w soboty i dni świąteczne wprowadzony zostanie zmieniony rozkład jazdy linii 51. Zmiana polegać będzie na innym przypisaniu kursów do poszczególnych brygad. Godziny odjazdów nie ulegną zmianie.

W związku przebudową ul. Warcisława Urząd Miasta prowadzi kampanię informacyjną dla mieszkańców. Wydrukowanych zostało 10 tysięcy ulotek, które trafiają do szkół, przedszkoli oraz będą kolportowane w północnych dzielnicach Szczecina.

Wykonawcą inwestycji pn. „Trasa Północna w Szczecinie- etap I b. Przebudowa ulicy Warcisława od ul. E. Orzeszkowej do ul. Przyjaciół Żołnierza” jest firma Energopol Szczecin. Prace obejmą m.in. przebudowę ponad 500 metrowego odcinka ul. Warcisława. Powstaną nowe chodniki, oświetlenie, zmodernizowane będą instalacje podziemne. Na jezdni w kierunku ul. Przyjaciół Żołnierza powstanie dodatkowo pas rowerowy. Na wykonanie zadania firma ma czas do 30 lipca 2015r. Koszt budowy 6 578 528,89 zł.

 

Pobierz ulotkę