Bieg kobiet, zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

W związku z organizacją biegu kobiet “ALKALA” w dniu 8 marca wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu oraz zmiany tras autobusów linii 67 i 87

W godz. 8 – 15 wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu na ul. Szymanowskiego, ul. Moniuszki, ul. Piotra Skargi, Ogińskiego, na Placu Armii Krajowej, al. Jana Pawła II, placu Grunwaldzkim, ul. Wielkopolskiej, ul. Wąskiej i ul. Felczaka.

Do godz. 18.00 zamknięty będzie parking przy ul. Szymanowskiego.

 

Autobusy linii 67 w godz. 10 – 15 pojadą z pominięciem ul. Piotra Skargi i fragmentu al. Wojska Polskiego. Kursy będą wykonywane na przez ul. Słowackiego trasą linii 53 i 60. Linia 67 zatrzyma się na wszystkich przystankach zlokalizowanych na trasie objazdu.

Czasowo zawieszone będą przystanki “Jasne Błonia”, “Piotra Skargi” i “Lodogryf”

W godz. 12:30 – 15 zmianie ulegnie trasa autobusu linii 87, które pomiędzy przystankami “Plac Szarych Szeregów” a “Kołłątaja”. Zawieszone będzie funkcjonowanie przystanków “Wąska Floating Arena” i “ Św. Jana Pawła II”.

Trasa objazdu będzie przebiegać al. Wojska Polskiego, ul. Niedziałkowskiego i ul. Unisławy. Uruchomione zostaną dodatkowe przystanki na ul. Niedziałkowskiego (przed al. Jana Pawła II), ul. Niedziałkowskiego (przed ul. Wąską) oraz na ul. Unisławy (przed ul. Felczaka).