Zmiany w komunikacji: linie A, C, 58, 59, 523 i 524

Od 1 sierpnia wprowadzone zostaną zmiany na liniach autobusowych linii A, C, 58, 59, 523, 524.

Autobusy linii A pojadą na skróconej trasie Osiedle Bukowe – Plac Rodła. Na Placu Rodła przystanek końcowy będzie zlokalizowany na peronie linii G w sąsiedztwie przystanku linii 58 i 59.

Powrót w kierunku Osiedla Bukowego będzie odbywał się przez ul. Matejki, Plac Hołdu Pruskiego, Plac Żołnierza Polskiego. W kierunku Placu Rodła autobusy nie będą się zatrzymywać na przystanku zlokalizowanym w ciągu al. Wyzwolenia.

Autobusy linii C jeżdżące na trasie Plac Rodła – Osiedle Kasztanowe na Placu Rodła swój przystanek końcowy będą miały na dotychczasowym peronie linii F (przy hotelu Radisson).

Od przystanku Brama Portowa w kierunku Placu Rodła autobusy linii C pojadą al. Niepodległości, przez Plac Żołnierza Polskiego, ul. Matejki. W kierunku Osiedla Kasztanowego od Placu Rodła autobusy pojadą al. Wyzwolenia i zatrzymają się na przystanki Plac Rodła LOT.

Zmienione zostaną także rozkłady jazdy linii 59. W godzinach szczytu kursy będą wykonywane z częstotliwością co 12 – 18 minut (naprzemiennie z linią 58), w godz. 18 – 21 co 20 minut. W soboty, niedziele i dni robocze rozkłady jazdy nie zmienią się.

Autobusy linii 523 i 524 kursować będą przez ul. Robotniczą i Hożą z pominięciem ul. Studziennej. W kierunku ul. Hożej autobusy zatrzymają się na przystanku Żelazna (przystanek Zgorzelecka nie będzie obsługiwany). Dla obu linii uruchomiony zostanie także przystanek Robotnicza 5 (dla linii 524 w kierunku Pomorzan, dla linii 523 w obu kierunkach).

Dodatkowo wprowadzone zostaną zmiany nazw przystanków dla linii 58, 59 i 524 z „Golęcino Szpital na „Grochowa” oraz dla linii 58 z „Rolna” na Golęcino Szpital”

Wprowadzane od sierpnia zmiany na linii A nie mają związku z trwającymi obecnie konsultacjami na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej po uruchomieniu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Ostateczny przebieg linii zarówno zwykłych, jak i pospiesznych będzie uzależniony od wyniku konsultacji i zostanie opracowany na początku 2015 roku .

Zmiany na linii A związane są ze skierowaniem od stycznia tego roku na ul. Robotniczą linii zwykłych 58 i 59. Zaoszczędzone przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego środki pozwolą na skierowanie komunikacji miejskiej w rejony Szczecina pozbawionej obsługi komunikacyjnej na ul. Jagiellońską – obsługa m.in. szpitala i szkół), w al. Wojska Polskiego, na ul. Wielkopolską, ul. Felczaka czy ul. Wąską (obsługa teatru dla dzieci – Pleciuga czy Basenu Olimpijskiego).

Pasażerowie, którzy wykupią bilety na linię pośpieszną A do 31 lipca włącznie do końca okresu ważności biletu będą dodatkowo upoważnieni do korzystania z linii autobusowych na następujących odcinkach:

58 i 59 na odcinku Plac Rodła – Żelazna,

68 na odcinku Plac Rodła – Pasterska,

101, 107 i F na odcinku Plac Rodła – Hoża.

Zobacz również...