Zmiany w al. Bohaterów Warszawy – powrót linii 5 i 7 na stałe trasy i nowa linia tramwajowa

W związku z zakończeniem prac torowych w al. Bohaterów Warszawy na skrzyżowaniu z ul. Jagiellońską (w relacji na wprost) od wtorku 6 maja tramwaje linii 7 wracają na swoją trasę i będą kursować pomiędzy Krzekowem i Basenem Górniczym przez al. Bohaterów Warszawy. Jednocześnie zlikwidowana zostanie zastępcza linia autobusowa 809.


W dalszym ciągu na tym skrzyżowaniu prowadzone będą prace torowe i drogowe. Tramwaje linii 5 nadal kursować będą objazdem przez ul. Wawrzyniaka i al. Wojska Polskiego. Zamknięty nadal będzie przejazd dla samochodów w kierunku ul. Mickiewicza. Autobus linii 527 w kierunku Krzekowa i Bezrzecza wciąż kursować będzie objazdem przez ul. Pocztową.

Otwarcie dla ruchu skrzyżowania al. Bohaterów Warszawy z ul. Jagiellońską oraz wyjazdu z ul. Jagiellońskiej od strony al. Bohaterów Warszawy w al. Piastów planowane jest pomiędzy 10 a 13 maja.

Wówczas tramwaje linii 5 i autobusy 527 wrócą na swoje trasy. Jednocześnie uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 4 Pomorzany – Krzekowo (przez ul. Jagiellońską). To połączenie ma ułatwić przemieszczanie się studentom pomiędzy obiektami uczelni wyższych w al. Piastów, na ul. Mickiewicza i ul. Żołnierskiej.

Zawieszona zostanie linia 9, która obecnie kursuje na trasie Głębokie – Pomorzany. Jednocześnie zwiększona zostanie częstotliwość linii 1 kursującej pomiędzy Głębokim a ul. Dworcową.

Taka organizacja komunikacji miejskiej obowiązywać będzie do czasu zakończenia remontu torowiska na ul. Wawrzyniaka. Remont tego torowiska rozpocznie się od dnia powrotu linii 5 na stałą trasę przez ul. Jagiellońską.

Zobacz również...