Przebudowa torowisk w al. Piastów: koleje zmiany w organizacji ruchu

W nocy z 19 na 20 marca wprowadzone zostaną kolejne zmiany w związku z przebudową torowisk w al. Piastów

Otwarte dla ruchu zostaną skrzyżowania:

al. Piastów z ul. Narutowicza i ul. Ku Słońcu oraz przejazd przez al. Piastów na wysokości ul. Pułaskiego.

Zamknięty dla ruchu będzie przejazd przez Plac Kościuszki w kierunku centrum miasta.

W kierunku Dworca Głównego autobusy linii 75, 521 i 527 kursować będą przez torowisko tramwajowe. Tymczasowy przystanek tych linii będzie zlokalizowany pomiędzy ul. Bolesława Śmiałego a ul. Sikorskiego.

Kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z przebudową torowisk planowane są w nocy z 21 na 22 marca i dotyczyć będą zmian na skrzyżowaniu al. Piastów z ul. Jagiellońską oraz al. Bohaterów Warszawy z ul. Jagiellońską. Szczegóły zostaną podane odrębnym komunikatem.

Przebudowa torowisk w al. Piastów do jeden z elementów zadania realizowanego przez konsorcjum ZUE SA – Tor – Kar – Sson Zbigniew Kargul Warszawa.

W ramach tego wartego ok. 45 milionów złotych kontraktu wyremontowane zostanie także:

  • torowisko na ul. Wawrzyniaka (pomiędzy al. Wojska Polskiego a skrzyżowaniem al. Bohaterów Warszawy i Mickiewicza) – 682 m. t. p.
  • rozjazdy na skrzyżowaniu al. Bohaterów Warszawy z ul. Jagiellońską. Łączna długość wymienianego torowiska to 162 m. t. p.

Na wykonanie wszystkich prac (wraz z al. Piastów) wykonawca ma czas do połowy maja.

Zadanie to jest elementem realizowanego przez Miasto Szczecin projektu „Budowa i przebudowa torowisk w Szczecinie”. Wartość projektu wynosi 273 443 215, 80 zł (brutto), z czego dofinansowanie wynosi 131 170 000 zł (netto). Kwota dofinansowania stanowi 59 % kosztów kwalifikowanych. Oprócz remontu w al. Piastów, na ul. Wawrzyniaka oraz na skrzyżowaniu al. Bohaterów Warszawy i ul. Jagiellońskiej w ramach innych przetargów zmodernizowana zostanie zajezdna tramwajowa w al. Wojska Polskiego (prace wykona ZUE SA z Krakowa) oraz przebudowane będzie torowisko na ul. Energetyków i Gdańskiej Przetarg jest w trakcie rozstrzygania.

W ramach tego projektu w 2012 roku przebudowany został układ torowy na Bramie Portowej.

Zobacz również...