Piąty etap przebudowy Bramy Portowej

W związku z przebudową placu Brama Portowa, w dniu 07.06.2012 r. wprowadzone zostaną następujące zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej:

 

Etap 5: stałe przywrócenie ruchu tramwajowego na odcinku Brama Portowa – Plac Rodła, czasowe na odcinku Brama Portowa – Potulicka (tylko relacja na wprost), dalsze wstrzymanie na odcinku Brama Portowa – Nowa – Dworzec Główny.

od 07.06 do 29.06.2012 r.

Komunikacja tramwajowa

Zmiany wprowadzane na stałe

 1. Przywrócone zostaje kursowanie linii 2 wg dotychczasowego rozkładu jazdy, z wydłużeniem czasu przejazdu o 1 min. na odcinku Odzieżowa – Kołłątaja w dni powszednie:
  • w rozkładzie zimowym dla kursów rozpoczynanych w godz. 15:10-17:10,
  • w rozkładzie letnim w godz. 15:10-16:30.
 2. Przywrócone zostaje kursowanie linii 4 wg dotychczasowego rozkładu jazdy.
 3. Linia 5 będzie kursować wg normalnego rozkładu jazdy.
 4. Zmiany wprowadzane w etapie 5

 5. Linia 1 będzie kursować na trasie Głębokie / Zajezdnia Pogodno – Potulicka wg specjalnego rozkładu jazdy. Częstotliwość w godzinach pozaszczytowych zostaje zwiększona z 24 do 12 minut, wprowadzone zostają dodatkowe kursy w godzinach porannych.
 6. Przywrócone zostaje kursowanie linii 3, na trasie Pomorzany – Wyszyńskiego – Dworzec Niebuszewo wg specjalnego rozkładu jazdy z dotychczasową częstotliwością.
 7. Linia 8 będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy (z uwagi na nieprzejezdność ul. Dworcowej) z częstotliwością i ekspedycją taboru jak w normalnym rozkładzie jazdy. Dojazdy i zjazdy z pętli Gumieńce wykonywane będą przez al. Niepodległości – Bramę Portową (z wyjątkiem taboru niskopodłogowego).
 8. Przywrócone zostaje kursowanie linii 8BIS, na trasie Gumieńce – Brama Portowa – Plac Rodła (powrót ul. Matejki), wg specjalnego rozkładu jazdy, z dotychczasową częstotliwością.
 9. Linia 9 będzie kursować na trasie Głębokie – Turzyn – Plac Kościuszki – Brama Portowa – al. Wyzwolenia – Plac Rodła (powrót ul. Matejki) wg specjalnego rozkładu jazdy.
 10. Z uwagi na brak miejsca postojowego na pl. Rodła, część kursów w kierunku pl. Rodła będzie realizować dodatkowy postój na Bramie Portowej. Oczekiwanie na możliwość wjazdu nie powinno przekroczyć długości postojów wyrównawczych lub powodować opóźnień kolejnych pociągów, w razie konieczności odjazdy mogą być wykonane wcześniej, a wyrównanie czasu zrealizowane na kolejnych przystankach.
 11. Linia 12 będzie kursować wg normalnego rozkładu jazdy, przy czym dojazdy z Zajezdni Golęcin na pętlę Dworzec Niebuszewo nadal będą wykonywane przez pl. Gałczyńskiego.
 12. Skomunikowania z linii 1 i 9 na linie autobusowe na pętli Głębokie zostają utrzymane, przy czym czas na przesiadkę zmienia się w granicach -1 ÷ +1 min.
 13. Komunikacja autobusowa

 14. Zawiesza się funkcjonowanie zastępczych linii autobusowych 801 i 823.

Do odwołania autobusy linii A, B, C, D, G, 522, 529, 531 i 532 w kierunku Wyszyńskiego / Placu Zawiszy kursują przez Plac Zwycięstwa, wyznaczonym BUS-PASem

 

Zobacz również:

Zobacz również...