Przewodnik po Szczecinie

Oświetlenie ul. Wernyhory 0

Oświetlenie ul. Wernyhory

Rozpoczęła się budowa oświetlenia ulicznego na ul. Wernyhory Prace wykonuje firma Irel z Klinisk Wielkich. Wykonawca wybrany w drodze przetargu nieograniczonego wycenił prace na 206 148 zł. Ulicę, która łączy ul. Żołnierską i Mickiewicza...

Będzie bezpieczniej na przystankach 0

Będzie bezpieczniej na przystankach

Firma Strabag wymieni nawierzchnię na ponad 30 niewydzielonych przystankach tramwajowych w Szczecinie Dzięki wprowadzonym zmianom ma być bezpieczniej. Nawierzchnia przystanków będzie wyróżniać się kolorystycznie. Na całej długości ułożone zostaną trójkolorowe maty, dzięki czemu będą...

Przywrócony przystanek pl. Kościuszki 0

Przywrócony przystanek pl. Kościuszki

Dzisiaj został przywrócony przystanek pl. Kościuszki (w kierunku Podjuch) zlokalizowany w al. Piastów, dla linii autobusowych 61, 62 i 81.

Zmiany na liniach 53, 60 i 80 0

Zmiany na liniach 53, 60 i 80

ZDiTM przypomina, iż od 1 października przywrócone zostały zimowe rozkłady jazdy na linii 53 i 60 w dni robocze. Zwiększona została częstotliwość kursowania w godzinach szczytu z 15 do 12 minut. Ponadto od 4.10....

Zmiana nazwy przystanku „Płocka” 0

Zmiana nazwy przystanku „Płocka”

Z dniem 1.10.2014 roku następuje wprowadzenie podwójnej nazwy dla przystanku „Płocka”, który otrzymuje brzmienie „Płocka” – „Płocka Uniwersytet”.

Niechlubny rekord Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

Niechlubny rekord Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

Prawie 30 absolwentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego ze Szczecina nie zdało Lekarskiego Egzaminu Końcowego we wrześniowej sesji. To niechlubny krajowy rekord.

Pod względem średniej liczby punktów tych którzy zdawali go po raz pierwszy, jesteśmy czwarci od końca. Najgorzej wypadają absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z wynikiem niecałych 129 punktów. Na pierwszym miejscu jest Warszawski Uniwersytet Medyczny, gdzie średnia wyniosła prawie 140 punktów.

Zaliczenie tzw. LEK-u jest konieczne do uzyskania prawa do wykonywania zawodu lekarza.

W całym kraju do egzaminu podeszło ponad 6 000 osób, z czego połowa zdawała go po raz pierwszy.

Stadionowi chuligani zaatakowali policjantów

Stadionowi chuligani zaatakowali policjantów

Jeden z chuliganów rzucił w policjanta petardą, a drugi zwyzywał funkcjonariusza. Tak zachowywali się kibice w Baniach podczas niedzielnego meczu o mistrzostwo piłkarskiej A-klasy w grupie 6.

Wszystko wydarzyło się podczas starcia lokalnej „Iskry” z Grotem Gardno. Jak podaje policja, dwójka młodych mężczyzn celowo zaatakowała funkcjonariuszy. Policjantom nic poważnego się nie stało, ale sprawcy zostali zatrzymani na 48 godzin.

Z kolei w Chojnie podczas sobotniego meczu tamtejszej Odry ze Świtem Skolwin, mundurowi musieli tłumić emocje kibiców, którzy usiłowali wtargnąć na murawę.

O zdarzeniach jako pierwszy poinformował portal chojna24.pl.

Urząd Miasta Szczecin z tytułem Lidera Informatyki 2014

Urząd Miasta Szczecin z tytułem Lidera Informatyki 2014

Urząd Miasta Szczecin został laureatem XVIII edycji konkursu Lider Informatyki 2014. Nagroda została przyznana za szczeciński Portal Edukacyjny.

W trakcie roku szkolnego codziennie z usług portalu korzysta 10 000 użytkowników, a liczba wizyt przekroczyła pięć milionów.

Jury konkursu zwróciło szczególną uwagę na zasięg portalu, jego szybki rozwój i skuteczną warstwę społecznościową. Szczeciński Urząd Miasta po raz piąty brał udział w finale konkursu Lider Informatyki, a laureatem został po raz trzeci w historii.

Poprzednie tytuły Urząd Miasta Szczecin zdobywał w 1998 i 2010 roku. Do grona laureatów konkursu należy również Książnica Pomorska, która otrzymała ten tytuł w 2005 roku. Żadne inne miasto w Polsce nie może poszczycić się takim dorobkiem.