Oznakuj swój rower

W dniu 17 marca 2015r. w godzinach 9:00- 17:00  wszyscy zainteresowani zabezpieczeniem mienia przed kradzieżą będą mieli możliwość znakowania rowerów i innych wartościowych przedmiotów za pomocą urządzenia typu Engrawer. W tym dniu, w wyznaczonych godzinach  w każdym ze szczecińskich Komisariatów Policji funkcjonariusze będą pełnić dyżury, podczas których każdy może oznakować swój wartościowy sprzęt. 
Słoneczna pogoda sprzyja rowerzystom. Niestety z zamiłowania do wycieczek rowerowych korzystają również  złodzieje, którzy dokonują kradzieży jednośladów spod sklepów, piwnic i garaży. Szczecińscy Policjanci prowadzą  liczne działania mające na celu wyeliminowanie tego typu zjawisk.

Funkcjonariusze informują rowerzystów  o możliwości znakowania rowerów oraz innych przedmiotów wartościowych urządzeniem typu Engrawer. Oznakowanie mienia pomaga w szybkiej identyfikacji w razie kradzieży a nadany specjalny kod wraz z danymi właściciela jest wprowadzany do policyjnej bazy danych. W miejscu znakowania naklejana jest specjalna naklejkę z logo Policji i napisem „Rower znakowany przez Policję”.

 

Źródło: http://www.szczecin.kwp.gov.pl/wydarzenia/35-garnizon/18260-uchromy-swoj-rower-przed-kradzie