Restauracja na Arkonce już w maju

fot. www.zuk.szczecin.pl

Umowa na pawilon gastronomiczny na terenie Arkonki podpisana. Obiekt wydzierżawiła PWP Spółka Cywilna ze Świętoujścia. Za dzierżawę zapłaci miesięcznie 4800 złotych netto. Umowa została podpisana na czas nieokreślony.

– Od dzisiaj przystępujemy do intensywnej pracy. Musimy ustalić temat z projektantami, zamówić meble i całość zorganizować w taki sposób, byśmy mogli jak najszybciej uruchomić oba lokale – przyznał Waldemar Ćwirko, współwłaściciel. – Plan mamy taki: 30 maja uruchomiona zostanie pierwsza restauracja. Wejście będzie od strony szlaku pieszego, nie od kąpieliska. Będzie to lokal o wysokim standardzie. 15 czerwca natomiast planujemy otwarcie drugiego lokalu, do którego wejście znajdzie się od strony kompleksu. Będą tam: kawa, lody, gofry. Planujemy też możliwość zakupu dobrej ryby. Będą to rzeczy przystępne cenowo.

Prace przy urządzaniu lokali mają rozpocząć się na początku kwietnia. W sezonie znajdą się po obu stronach dwa ogródki. Jeden z nich, ten od strony szlaku, ma być ogródkiem całorocznym. Niewykluczone, że przy pawilonie ustawiony też będą urządzenia zabawowe, w stylu stołu do cymbergaja.

– Chcemy by to miejsce żyło. Zamierzamy też wynajmować je mieszkańcom i organizować różne imprezy – podsumowują dzierżawcy.

 

 

info i foto: http://www.zuk.szczecin.pl/aktualnosci/pokaz/415.dhtml