Zamknięcie Mostu Długiego: zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z rozpoczęciem przebudowy torowiska tramwajowego w rejonie Mostu Długiego zmieniona zostanie organizacja komunikacji miejskiej

Na czas remontu zmienione trasy będą miały tramwaje linii 3 oraz autobusy linii 70, 87 i 526.

Komunikacja autobusowa pomiędzy prawo a lewobrzeżem a także linie 52 i 76 kursować będą bez zmian.

Tramwaje linii 3 kursujące na trasie Pomorzany – Las Arkoński zostaną wycofane z ul. Nowej i ul. Dworcowej i na odcinku Dworzec Główny – Brama Portowa będą jeździć przez ul. Nabrzeże Wieleckie oraz ul. Wyszyńskiego.

Lokalizacja przystanków:

  • przystanek Plac Tobrucki – zostanie zawieszony;
  • przystanki Wyszyńskiego –zlokalizowane na ul. Wyszyńskiego
  • przystanki Brama Portowa – przeniesione na perony wspólne z autobusami pośpiesznymi i linią 807

Autobusy linii 87 kursować będą na trasie Podbórz – Dworzec Główny (dotyczy to kursów obecnie wykonywanych do ul. Owocowej).

Autobusy pojadą z pominięciem al. Niepodległości, al. 3 Maja, ul. Owocowej, ul. Nowej i Dworcowej.

Od przystanku Plac Zwycięstwa autobusy pojadą ul. Wyszyńskiego i ul. Nabrzeże Wieleckie. Obowiązywać będą przystanki jak dla linii 81. Przystanek końcowy będzie zlokalizowany przy budynku dworca od strony ul. Kolumba

Zawieszone zostaną dotychczasowe przystanki: Brama Portowa, Plac Zawiszy, Owocowa Dworzec, Plac Tobrucki.

Autobus będzie kursował według specjalnego rozkładu jazdy.

W związku z brakiem możliwości przejazdu ul. Nabrzeże Wieleckie na wprost przez skrzyżowanie przy Moście Długim zmienione trasy będą miały autobusy linii 70 i 526.

W kierunku Urzędu Miasta i Polic autrobusy skręcą w ul. Wyszyńskiego a następnie w ul. następnie Tkacką, Grodzką, Farną, Trasę Zamkową i dalej pojadą stałą trasą. Przystanek Wyszyńskiego zostanie przeniesiony na dotychczasowy przystanek linii pośpiesznych i linii 807 na ul. Wyszyńskiego. Dla linii 70 dodatkowo uruchomione zostaną dwa dodatkowe przystanki “Tkacka” i Grodzka” jako przystanki na żądanie.

W kierunku Dworca Głownego autobusy linii 70 i 526 kursować będą objazdem ul. Wyszyńskiego i na wyskokości ul. Sołtysiej wykonają nawrót i pojadą dalej w kierunku ul. Kolumba.

Zmienione zostaną także zasady korzystania z przystanków “Wyszyńskiego” w kierunku Bramy Portowej. Dotychczasowy przystanek na torowisku będzie od soboty 21 lutego przystankiem linii 3, 61, 70, 75, 81, 87, 521, 526, 527 i 528. Autobusy linii A, A bis, B, C, D, E, G i 807 będą zatrzymywać się w zatoce przystankowej.