Akcja Zima: 03.02.2015 r. (stan na godz. 8:00)

W nocy z 2 na 3 lutego prowadzone były działania w ramach Akcji Zima. Działania przy odśnieżaniu pasa drogowego kontynuowane są także w godzinach porannych.Od godz. 1.00 do godz. 6.45 na lewobrzeżu Szczecina przy mechanicznym oczyszczaniu jezdni na wszystkich trasach lewobrzeża znajdowało się 15 pojazdów firmy Remondis.

Trwają także prace przy oczyszczaniu chodników, kładek, mostów, wiaduktów dróg rowerowych. W pracach bierze udział ponad 50 osób, używanych jest 9 samochodów oraz 2 quadyNa prawobrzeżu Szczecina od godz. 20:15 w dniu 2 lutego trwały prace przy odśnieżaniu wszystkich tras . W działaniach brało udział 5 samochodów z firmy MPO. Od godz. 6:30 w dyspozycji znajdują się dodatkowe dwa pojazdy.Przystanki komunikacji miejskiej na prawobrzeżu Szczecina oczyszcza 12 osób z firmy Romus a na lewobrzeżu 25 osób z firmy Usługi Porządkowe Eugeniusz Fabiszewski.

Pracownicy firmy Romus oczyszczają także miejsca w Strefie Płatnego Parkowania. W działania zaangażowanych jest ponad 30 osób.

Akcję Zima wspiera także 59 osób zatrudnionych w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego w ramach prac interwencyjnych (42 osoby pracują na lewobrzeżu, 17 na prawobrzeżu). Dodatkowo chodniki na prawo i lewobrzeżu oczyszczane są przez dwie zamiatarki ZDiTM.