Nowa organizacja ruchu na ul. Rayskiego i w al. Piłsudskiego

Rozpoczynają się prace z wyznaczaniem pasów rowerowych w al. Piłsudskiego i na ul. Rayskiego. Powstanie także nowe mini rondo oraz nowe miejsca postojowe dla samochodów.

Prace zakończą się na początku września.

 

Na ul. Rayskiego pas rowerowy o szerokości 1,5 metra wyznaczony będzie na odcinku od al. Wyzwolenia do Placu Grunwaldzkiego (jezdnia w kierunku Placu Grunwaldzkiego). Na jezdni w kierunku al. Wyzwolenia (pomiędzy Placem Grunwaldzkim a ul. Mazurską) wyznaczony zostanie pas postojowy o szerokości 2 m.

W celu poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Rayskiego i ul. Mazurskiej wprowadzony będzie ruch okrężny. Wybudowane zostanie „mini rondo” o średnicy 6 m.

W al. Piłsudskiego pasy rowerowe zostaną utworzone na odcinku od ul. Mazurskiej do Placu Szarych Szeregów (z wyłączeniem Placu Grunwaldzkiego i Placu Odrodzenia). Na jezdni w kierunku Placu Szarych Szeregów utworzony zostanie pas rowerowy o szerokości 1.5 m. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu po 3 m. każdy oraz pas postojowy o szerokości 2,5 m. Postój będzie możliwy wyłącznie na jezdni.

W kierunku ul. Mazurskiej pas rowerowy będzie miał także szerokość 1,5 m. Kierowcy będą mogli poruszać się dwoma pasami ruchu o szerokości 3 m. każdy. Wyznaczone zostaną także miejsca postojowe. Parkowanie będzie dozwolone częściowo na chodniku.

 

Zobacz również...