Rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę torowisk na ul. Gdańskiej i Energetyków

Energopol Szczecin złożył najkorzystniejszą ofertę na modernizację torowisk pomiędzy Mostem Długim a pętlą na Basenie Górniczym

Spółka Tramwaje Szczecińskie zakończyła przetarg na wykonanie prac torowych na ul. Energetyków, Gdańskiej oraz na pętli autobusowo – tramwajowej Basen Górniczy. W ramach inwestycji przebudowane będą także obiekty na samej pętli.

Energopol zaproponował wykonanie prac za kwotę 79 775 601, 99 zł. Druga oferta złożona przez konsorcjum  Tor Kar Sson Warszawa – ZUE Kraków – Strabag Pruszków była o ponad 35 milionów złotych wyższa i wyniosła 115 055 579, 48 zł.

Teraz dokumenty przetargowe trafią doUrzędu Zamówień Publicznych, gdzie poddane będą obligatoryjnej kontroli uprzedniej. Po jej zakończeniu będzie możliwe podpisanie umowy z wykonawcą prac.

Energopol Szczecin będzie miał 270 dni na wykonanie prac związanych z wymianą 8 296 metrów toru pojedynczego, wymianą sieci trakcyjnej, budową nowych przystanków pomiędzy Basenem Górniczym a Mostem Długim także przebudową pętli autobusowo – tramwajowej. Na ul. Energetyków powstanie wspólny pas autobusowo – tramwajowy.

Realizacja inwestycji wpłynie na zwiększenie atrakcyjności transportu miejskiego w Szczecinie, a w połączeniu z powstającym obecnie pierwszym etapem linii Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju sprawi, że komunikacja tramwajowa pomiędzy prawo a lewobrzeżem będzie atrakcyjna w stosunku do transportu indywidualnego.

Modernizacja torowisk na ul. Energetyków i Gdańskiej realizowana jest w ramach programu „Budowa i przebudowa torowisk w Szczecinie.

Wartość projektu wynosi 273 443 215, 80 zł (brutto), z czego dofinansowanie wynosi 131 170 000 zł (netto). Kwota dofinansowania stanowi 59 % kosztów kwalifikowanych.

W ramach tego projektu realizowane są także: modernizacja zajezdni tramwajowej w al. Wojska Polskiego (w formule zaprojektuj i wybuduj), przebudowa torowisk w al. Piastów, na ul. Wawrzyniaka, na skrzyżowaniu al. Bohaterów Warszawy i ul. Jagiellońskiej.

W roku 2012 przebudowany został układ torowy na Bramie Portowej.

Zobacz również...