Utrudnienia w ruchu na ul. Słowackiego

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego informuje, iż wczoraj tj. 05.09.2012 r. przekazany został plac budowy zadania pn. Wymiana nakładki asfaltowej w ciągu ul. Słowackiego na odcinku od ul. Żupańskiego do ul. Zaleskiego w Szczecinie.

Obecnie wykonawca prac tj. firma Strabag przygotowuje dokumentację dot. czasowej organizacji ruchu na czas prowadzonych prac.

Prace fizycznie rozpoczną się za ok. 2 tygodnie. W pierwszej kolejności nastąpi regulacja krawężników, wymiana obrzeży oraz naprawa części chodnika po stronie Teatru Letniego. Wówczas zajęta zostanie niewielka część pasa ruchu ul. Słowackiego w kierunku Niebuszewa. Po zakończeniu powyższych prac wykonawca przystąpi do frezowania, regulacji wpustów, studni, zasuw i położenia dwóch warstw bitumicznych.

Podczas prowadzenia prac ruch pojazdów samochodowych zostanie utrzymany i będzie się odbywał wahadłowo (sterowanie ręczne).

Ponadto informuję, iż wykonawca rozważa możliwość prowadzenia prac związanych z frezowaniem i asfaltowaniem w godzinach nocnych.

Planowany termin zakończenia prac to 24.10.2012 r.

Wartość umowy to kwota 671 117, 27 zł.

O wprowadzaniu poszczególnych etapów czasowej organizacji ruchu, ZDiTM będzie informował na bieżąco.

Za utrudnienia przepraszamy.

Zobacz również...