Zmiany na Bramie Portowej

W związku z rozpoczęciem przebudowy placu Brama Portowa, w dniu 14.04.2012 r. wprowadzone zostaną następujące zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej:

 

Etap 1 – od dnia 14.04 do dnia 29.04.2012 r.

Komunikacja tramwajowa

 1. Linia 2 będzie kursować na trasie Dworzec Niebuszewo – Brama Portowa – Potulicka wg specjalnego rozkładu jazdy, z dotychczasową częstotliwością.
 2. Linia 7 będzie kursować na trasie Krzekowo – Brama Portowa – Potulicka wg specjalnego rozkładu jazdy, z dotychczasową częstotliwością.
 3. Linia 8 będzie kursować na trasie Gumieńce – Brama Portowa – Potulicka wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania co 6 minut w godzinach szczytu, poza szczytem bez zmian.
 4. Linia 8BIS zostaje zawieszona
 5. Kurs linii 4 o godz. 17:23 z Pomorzan do Bramy Portowej (dalej do Basenu Górniczego) będzie wykonywany na trasie podstawowej – do Potulickiej.
 6. Kurs linii 4 o godz. 9:25 z Dworcowej do Pomorzan będzie wykonywany na trasie podstawowej – o godz. 9:20 z Potulickiej.
 7. Kursowanie taboru niskopodłogowego na liniach 7 i 8 zostaje zawieszone.
 8. Przystanki Brama Portowa 32 (dla linii 9 w  kierunku pętli Głębokie) i Brama Portowa 42 (dla linii 9 w kierunku pętli Potulicka) zostają przekwalifikowane na podwójne
 9. Dla dotychczasowych pasażerów pierwszego kursu wyjazdowego linii 7 do Basenu Górniczego (codziennie: Zajezdnia Pogodno 4:33, Wawrzyniaka 4:42) uruchomiony będzie kurs wyjazdowy linii 8 (w dni powszednie: Zajezdnia Pogodno 4:28, Wawrzyniaka 4:37; w soboty i dni świąteczne Zajezdnia Pogodno 4:32, Wawrzyniaka 4:41).

Komunikacja autobusowa

 1. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 807 na trasie Basen Górniczy – Gdańska – Energetyków – Wyszyńskiego – Brama Portowa, z częstotliwością:
  • w dni powszednie w godzinach szczytu co 4 minuty,
  • w międzyszczycie, w soboty w godzinach 9-18 oraz niedziele w godzinach 11-18 co 6 minut,
  • w pozostałym okresie co 10 minut.
 2. Autobusy będą zatrzymywać  się na przystankach:
  • Basen Górniczy (dla wsiadających) – peron rezerwowy wewnątrz pętli tramwajowej,
  • Basen Górniczy (dla wysiadających) – przystanek rezerwowy zlokalizowany w pobliżu peronu linii 56,
  • Merkatora (w obu kierunkach) – przystanek linii nocnych
  • Parnica (w obu kierunkach) – przystanek linii nocnych,
  • Baltona (w obu kierunkach) – przystanek linii nocnych,
  • Energetyków (w obu kierunkach) – przystanek linii nocnych,
  • Wyszyńskiego (w obu kierunkach) – przystanek linii nocnych,
  • Brama Portowa (kierunek Brama Portowa) – dodatkowy przystanek zlokalizowany na wysokości kasy biletowej „Wyszyńskiego”
  • Brama Portowa (przystanek końcowy) – przystanek dotychczasowy dla linii pospiesznych w kierunku prawobrzeża.

Podczas wykonywania kursu zjazdowego do zajezdni, kierowcy zatrzymują się na wszystkich przystankach pośrednich na trasie zjazdu.

 1. Autobusy linii A, B, C, D, G, 522, 531 i 532 zatrzymywać się będą na przystanku „Brama Portowa” w kierunku Basenu Górniczego na peronie tramwajowym.
 2. Autobusy linii 56 powracają na swój peron na pętli Basen Górniczy.
 3. Pasażerowie posiadający bilety miesięczne na linie 2, 7 lub 8 uprawnieni są do korzystania z linii zastępczej 807 na trasie Basen Górniczy – Brama Portowa.

Lokalizacja przystanków i przejść w rejonie Bramy Portowej w etapie 1

 

Zobacz również...