Aleja Niepodległości bez przejazdu

W środę 25 maja br. rozpocznie się przebudowa al. Niepodległości na odcinku od Placu Żołnierza do Bramy Portowej.

Nieprzejezdna będzie nitka w kierunku Bramy Portowej. Prace związane są z przebudową układu drogowego wokół powstającej Galerii Handlowej Kaskada i ten etap potrwa ok. 6 tygodni. Aleją Niepodległości będą mogły poruszać się jedynie pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki oraz pojazdy służbowe instytucji zlokalizowanych na remontowanym odcinku.

Objazd  w kierunku Bramy Portowej będzie poprowadzony od Placu Żołnierza Polskiego Trasą Zamkową, Nabrzeżem Wieleckim i ul. Wyszyńskiego. W al. Wyzwolenia (na odcinku od Placu Rodła do Placu Żołnierza Polskiego) ustalony zostanie priorytet dla komunikacji miejskiej poprzez wydzielenie prawego  pasa, po którym będą mogły poruszać się pojazdy komunikacji miejskiej i taksówki.  Z al. Wyzwolenia w kierunku Trasy Zamkową będzie można skręcić ze wszystkich pasów.

Jednocześnie informujemy, że w  24 maja br. (wtorek)  w ramach Modernizacji drogowego dostępu do portu w Szczecinie na wyłączony z ruchu zostanie wyjazd z ul. Leśmiana w ulicę wspomagającą ul. Struga. Wykonywane prace nie utrudnią ruchu pojazdom jadącym w kierunku centrum oraz wyjazdu z miasta. Kierowcy, którzy chcą wjechać w ul. Leśmiana powinni z ul. Struga kierować się w ul. Łubinową i ul. Andrzejewskiego lub poprzez ulice Iwaszkiewicza i ul. Wierzyńskiego.

Zobacz również...