Wstrzymanie ruchu

Od dnia 30.06.2009r. godz. 16:00 wstrzymany zostaje do odwołania ruch tramwajowy na ul. Kolumba w związku z usuwaniem awarii infrastruktury drogowej przez HB9. W związku z tym zmienione zostają trasy i rozkłady jazdy kursujących tam linii tramwajowych.

Organizacja ruchu:

1. Linia tramwajowa nr 3 kursuje na skróconej trasie w relacji: Las Arkoński – Wyszyńskiego – Dworcowa nawrót przez ul. Dworcową według specjalnego rozkładu jazdy. Godziny odjazdów z przystanków na trasie pozostają bez zmian (z wyjątkiem kursów zjazdowych i dojazdowych). W miejsce kursu z Dworca Niebuszewo do Lasu Arkońskiego realizowanego w dni powszednie o godz. 8.13, wykonywany będzie zjazd do zajezdni Pogodno.

2. Linia tramwajowa nr 6 kursuje na skróconej trasie w relacji: Gocław – Wyszyńskiego nawrót przez ul. Dworcową według specjalnego rozkładu jazdy. Na kursach o godz. 5.07, 5.24 w dni powszednie będzie obowiązywać dodatkowy postój wyrównawczy na przystanku „Dworcowa”.

3. Przyspieszone zostają wybrane kursy wyjazdowe linii nr 8 z zajezdni Golęcin:

W dni powszednie z godz. 4:54 na 4:50, 5:06 na 5:01, 5:18 na 5:13

W soboty z godz. 8:32 na 8:23

W dni świąteczne z godz. 10:32 na 10:23

Wyrównanie czasu do rozkładowego na przystanku „Dworcowa”.

4. Na odcinku Pomorzany – Wyszyńskiego nie będzie wykonywany kurs z Pomorzan do Gumieniec o godz. 8.12 Włączenie na stałą trasę przez przystanki „Wyszyńskiego” (8.22), „Dworcowa” (8.24), „Brama Portowa” (peron linii 9, 8.26).

5. Wyjazdy i zjazdy tramwajów linii nr 12 z zajezdni Golęcin odbywać się będą przez ul. Piastów i al. Piłsudskiego.

6. Uruchamia się linię autobusową nr 836 kursującą na trasie: Pomorzany – Kolumba – Nowa – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Dworzec Główny – Pomorzany, nawrót przez pętlę linii nr 53 (ul. Dobrzyńską). Od Dworca Głównego autobusy w kierunku do Pomorzan i z Pomorzan zatrzymują się na przystankach linii nocnej nr 528. Od Dworca Głównego realizowane są następujące przystanki: Plac Tobrucki, Brama Portowa (pas wjazdowy w ul. Wyszyńskiego od strony Bramy Portowej), Wyszyńskiego (przystanek dla linii nr 70 kier. Dworzec Gł.), Dworcowa (przystanek linii nr 75).

7. Linia turystyczna nr 0 kursuje na częściowo zmienionej trasie: od al. Wojska Polskiego przez al. Piłsudskiego, ul. Matejki do pętli „Stocznia Szczecińska”, następnie ul. Jana z Kolna do Dworca Głównego.