Popisowy występ raperów z Monaru na Zamku

‚Kilkuset widzów obejrzało hiphopowy spektakl ‚LOS III’ – efekt dwutygodniowych warsztatów prowadzonych w ośrodku Monaru w Babigoszczy.

W babigoskim ośrodku Monaru walka z uzależnieniem od narkotyków art terapią to już codzienność. Zaczęło się w 2001 r. od nauki japońskiego tańca butoh. Od trzech lat spektakle, oparte na elementach kultury hip-hopu, w ramach projektu ‚Ćpanie sztuki’ przygotowują z młodzieżą m.in. raperzy Łona, TeTris i Jesz, bboye z Ass Kickers Crew i grafficiarze Kreda i Ryba. W sobotę wspólnie wystąpili na scenie, w jaką zamienił się duży dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich. Wspierali ich jazzmani Maciej Cybulski i Marek Kazana. Spektakl ‚LOS III’ miał międzynarodowy charakter. W tym roku w poprzedzających występ warsztatach wzięli też udział młodzi ‚trudni’ Węgrzy. – Młodzi zawsze się dogadają, byle tylko dorośli nie integrowali ich na siłę – mówi szef babigoskiego Ośrodka Piotr Pakuła.

Przed spektaklem za kulisami wrze od emocji. – Trema? Pewnie, że jest, bo występuję pierwszy raz – przyznaje 17-letni Artur z sekcji graffiti.’