Next

Film przedstawia człowieka tylko z pozoru normalnego. Czy dar widzenia przyszłości może okazać się przekleństwem? Czy przez tą umiejętność można zrujnować życie swoje i swoich bliskich? Czy ten dar pomoże to naprawić? Zmieniać teraźniejszość i przyszłość. Tych czynów normalny człowiek nie jest w stanie zrealizować.

Reżyseria: Lee Tamahori
Scenariusz: Gary Goldman (I), Jonathan Hensleigh, Paul Bernbaum
Na podstawie powieści ‚The Golden Man’: Philip K. Dick

Kolejna amerykańska produkcja o niewyobrażalnej bombie, która może spustoszyć część ameryki i zabić kilkanaście milionów ludzi. Niestety zawsze w tego typu filmach pojawia się bohater niesamowicie inteligenty, który praktycznie sam uniemożliwia tragedię. Tym razem jest to magik Cris Johnson (Nicolas Cage) ale nie z zamiłowania. Podobno się z tym urodził, podobno widzi przyszłość.Lecz tylko swoją, tylko o 2 minuty do przodu. Oczywiście nikt nie zapomniał o miłosnym wątku, bo gdzie bomba tam bombowa kobieta Elizabeth ‚Liz’ Cooper (Jessica Biel) i rzecz jasna bohater, który zgadza sie na współprace z FBI Callie Ferris (Julianne Moore) by tylko uratować ukochaną z opałów, w które sam ją wpakował.

Film jest dla spostrzegawczych, jeśli ktoś zauważy mały element, który nie pasuje do reszty, końcówka nie będzie dla niego zaskoczeniem. Film dla tych, którym podobał się cykl ‚Oszukać przeznaczenie’ (podobne efekty specjalne i ‚moment zaskoczenia’) oraz ‚Efekt motyla’ (efekt końcowy).

Miejscami nudnawy bo bohater jest niemalże idealny. Tendencyjny finał ponieważ wiadomo, że nie ma mowy o wybuchu, który zmiecie z powierzchni ziemi Los Angeles, pomimo tego, że film ma otwarte zakończenie.